Javna obrana teme doktorskog rada Marine Muse

Javna obrana teme doktorskog rada studentice poslijediplomskog sveučilišnog studija BIOFIZIKA

MARINE MUSE

održat će se 20. veljače 2019. (srijeda) u 14.00 sati na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Splitu (dvorana B3-47), pred članovima Stručnog povjerenstva:

1. dr. sc. Sandra Sobočanec, viša znanstvena suradnica (Institut Ruđer Bošković, Zagreb), predsjednica
  2. izv. prof. dr. sc. Katarina Vukojević, (Medicinski fakultet, Split), član
  3. prof. dr. sc. Irena Drmić Hofman, (Medicinski fakultet, Split), član

Mehanizmi produljenja života uslijed toplinskog stresa

Mechanisms of heat stress induced lifespan extension

Starenje je proces kojem podliježu gotovo svi poznati organizmi, a popraćen je generalnim smanjenjem funkcionalnosti svih fizioloških procesa, povećanim rizikom za razvoj određenih bolesti i smrti, te smanjenjem kvalitete života. Također, proces starenja na staničnim nivou pokazuje brojne paralele sa stanicama pod stresom. Stoga, istraživanje na stanicama pod stresom nam može dati uvid u proces starenja.

Mentorica: dr. sc. Anita Kriško (Mediteranski institut za istraživanje života, Split)

Ko-mentor: prof. dr. sc. Miroslav Radman (Mediteranski institut za istraživanje života, Split)

Obavijest – javna obrana teme doktorskog rada Marine Muse